İngiltere Teknik Direktörü Southgate’ten takımın performansı üzerine özeleştiri

EURO 2024 C Grubu‘nda yaptığı iki maçın sonucunda 4 puan alan İngiltere‘nin teknik direktörü Gareth Southgate, takımının performansını yeterli bulmadığını söyledi.

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvadaki ilk maçında Sırbistan’ı 1-0 yenen İngiltere, ikinci müsabakasında Danimarka ile 1-1 berabere kaldı. Southgate, Frankfurt Arena’da Danimarka ile yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında takımın performansı üzerine açıklamalarda bulundu. 

“Bundan daha iyisini yapmamız gerekiyor”

Mücadelede iyi bir performans sergilemediklerini aktaran 53 yaşındaki teknik adam, “Oyunun kontrolünü elimizde tutmakta zorlandık. Turnuvada daha ileriye gitmek istiyorsak bundan daha iyisini yapmamız gerekiyor” dedi.

“İlk iki maçtaki performans hayal kırıklığına uğrattı”

Takımın şu ana kadar ki performansı hakkında konuşan Southgate, “İlk iki maçtaki performans bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bu yüzden oynadığımız maçları iyi analiz etmek ve sorunlarımıza çözüm bulmak zorundayız. Seviyemizin daha yüksek olması gerektiğinin farkındayız. Daha iyisini yapabileceğimizi de biliyoruz. Şu ana kadar olanlar benim sorumluluğumda. Takımı yöneten benim” sözlerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir