Lisedeki husumet üniversite kampüsüne sıçradı

İkisi de Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri olan Muhammet Sefa B. ile Yusuf Efe B. lise yıllarında kavga etti.

Muhammet Sefa B., kuzeni Alperen B. ile Atatürk Üniversitesi kampüsünde  saat 22.00 sıralarında yürürken Yusuf Efe B. ile karşılaştı.

İkili arasında çıkan tartışma kısa sürede büyürken Yusuf Efe B., üstünde taşıdığı bıçakla Muhammet Sefa B.’yi göğsünden, kuzeni Alperen B.’yi ise sol dizinin üstünden bıçakladı.

İLK MÜDAHALEYİ POLİS YAPTI

Yusuf Sefa B. olay yerinden kaçarken, yaralı iki kuzen ise yakınlarda uygulama yapan trafik polislerinin yanına giderek yardım istedi. Polis memurları aşırı kan kaybeden ve bayılan Muhammet Sefa B.’ye tampon yaparak kanamasını durdururken, ambulans gelene kadar da bilincini açık tuttu.

Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılar, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Muhammet Sefa B. Kalp Damar Cerrahi servisinde ameliyata alınırken, olayın şüphelisi Yusuf Efe B. ise Terminal Mahallesinde Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

TUTUKLANDI

Suç aleti bıçağı nereye attığını hatırlamadığını söyleyen Yusuf Efe B. sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. 

Emniyetteki işlemleri tamamlanıp sağlık kontrolünden geçirilen  Yusuf Efe B. adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edilen Yusuf Efe B. çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 

 Muhammet Sefa B.’nin hayati tehlikesi devam ederken, Alperen B.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir