Ünlü grubun solisti kalabalığın üzerine atladı! Hayranı felç kaldı

Avustralyalı müzik grubu Trophy Eyes’ın 30 Nisan’da New York’ta gerçekleştirdiği konserde bir facia yaşandı.

Grubun solistinin kendini kalabalığa bırakmasının ardından, konsere gelen genç kız bayıldı. 24 yaşındaki Bird Piché’nin kısmı felç geçirdiği ortaya çıktı.

FACİA YAŞANDI

Rock müzik tutkunu, 24 yaşındaki Bird Piché, 30 Nisan akşamında, 230 kişilik tıklım tıklım dolu mekanda konserin başlamasını büyük bir heyecanla bekledi. Sosyal medya hesabından eğlendiği anları paylaşan genç kız, bir süre sonra hayatının en kötü anını yaşadı.

Grubun solisti John Floreani, konserin ilerleyen dakikalarında kendisini kalabalığın üzerine bıraktı. Bu sırada 24 yaşındaki genç kızın üstüne düştü.

HASTANEYE KALDIRILDI

Konserde bulunan görgü tanıklarına göre, yere yığılan genç kız bayıldığında etraftakiler kaldırmak için çaba gösterdi. Bir türlü kımıldayamayan Bird için ambulans çağrıldı ve hemen hastaneye gidildi. 

Konserde bulunan aile dostu Leo Wolters Tejera, bir şeylerin yanlış olduğunun hemen fark edildiğini ve konsere ara verildiğini belirterek “Boynu kesinlikle kırılmıştı” dedi.

FELÇ GEÇİRDİ

Doktorlar kısmen felç geçiren genç kızın ciddi bir omurilik yaralanması geçirdiğini belirterek Piché’yi acil bir ameliyata aldılar. Bird’in ne kadar hastanede kalacağı belli değil fakat ailesinin açıklamasına göre genç kızın parmaklarında his kaybı var.

GRUPTAN AÇIKLAMA GELDİ

Trophy Eyes olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tedavi için bir kampanya başlattıkları bilinen grubun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

30 Nisan gecesi trajik bir kaza sonucunda bir Trophy Eyes hayranı konser alanında yaralandı. Hemen gösteriyi durdurduk ve John aile ile birlikte hastaneye gitti. Ailenin izniyle bu konuyu şimdiye kadar kamuoyu önünde konuşmaktan kaçındık. Arkadaşımız Bird, şu anda iyileşiyor ancak önünde hala uzun bir yol var. Bu durum hepimizi derinden sarsıyor ve Bird’ün bu zor zamanında yardımcı olmak için çaba gösterirken sabrınızı rica ediyoruz.

50 BİN DOLAR BAĞIŞ TOPLANDI

Trophy Eyes, genç kız için başlatılan yardım kampanyasına 5,000 dolar bağışladı. New York Post gazetesinde yer alan habere göre yaralı kadın için şimdiye kadar 50,000 doların üzerinde bağış toplandı. Aile bağışlanan paranın hastane masrafları ve rehabilitasyon tedavisi için harcanacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir